#

AMIR

1977
#

Początek firmy

Ryszard Kropiński - Działalność gospodarczą na własny rachunek rozpoczął w 1977 roku. Otworzył firmę w Suchym Lesie produkującą szczeliwa techniczne łojowo-grafitowe o przekrojach kwadratowych. Dystrybucją tych artykułów zajmowała się wówczas "Spółdzielnia Metalowców" w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 303. Działalność gospodarcza pozwoliła Ryszardowi na wybudowanie małego warsztatu w Przeźmierowie, gdzie przeniósł firmę i rozpoczął produkcję artykułów na potrzeby budownictwa: uszczelek do rur i kolanek PCV.

Przez 5 lat był kooperantem Fabryki Maszyn Rolniczych "AGROMET ARCHIMEDES" we Wrocławiu, która produkowała dojarki na licencji firmy ALFA-LAVAL ze Szwecji.

W 1981 powstała Firma AMIR – nazwa pochodzi od pierwszych liter imion członków rodziny. Od tego czasu poszerzono asortyment, zaczęto produkować wiele detali gumowych na potrzeby rolnictwa, budownictwa i na zaopatrzenie przedsiębiorstw.

Od 1983 roku rozpoczął produkcje detali gumowych , gumowo-metalowe, z tworzyw sztucznych, metalu, służące jako części zamienne do dojarek mechanicznych, maszyn, urządzeń rolniczych.

1999

Innowacyjne technologie

Od 1999 roku produkcję większości detali przestawiono na nowoczesną metodę wtrysku, realizowaną na sterowanych komputerowo najnowocześniejszych wtryskarkach niemieckich, firmy "KRAUSS MAFFEI" - wtryskarki są o sile zamknięcia 50SX,65SX, 80, 110 ton.

Firma AMIR Produkuje gumy strzykowe na wtryskarce firmy "MAPLAN"

Produkcja szczotek technicznych została unowocześniona. Firma Amir zakupiła dwie nowoczesne maszyny do automatycznej produkcji szczotek z wysokiej jakości włókna „PBT” (Poliester)- odpornego na wysokie temperatury i środki chemiczne .

Asortyment szczotek jak i pozostałych produktów do rolnictwa jest ciągle poszerzany , dzięki maszyną o najwyższej klasie i wdrażaniu nowoczesnej technologii.

11 marca 2020rok – Firma AMIR przeniosła się do nowego budynku w Batorowie ul. Batorowska 60. Lata ciężkiej pracy pozwoliły na wybudowanie obiektu spełniającego wymagania do dalszego rozwoju.

#
#
#
#

Dlaczego warto z nami współpracować?

Nasze patenty